Czym kierować się przy wyborze wypożyczalni samochodów?

Większość osób chociaż raz w życiu użyje usług wypożyczalni samochodów. Jednym z powodów może być odstawienie własnego auta do mechanika lub sytuacje, w których będąc na wyjeździe, potrzebujemy środka transportu w postaci auta. Jest to dość powszechna usługa, która staje się coraz bardziej popularna. Na naszym rynku jest coraz więcej firm, które oferują takie usługi, dlatego konkurencja jest dosyć spora i przed wyborem musimy przeanalizować każdą z nich, chcąc uniknąć ukrytych minusów lub warunków, które mogą przyczynić się do tego, że nie będzie ona dla nas odpowiednia. Podczas wyboru wypożyczalni trzeba wziąć kilka aspektów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wypożyczalni?

Opinie wypożyczalni są kluczowym wyznacznikiem tego czy wybierzemy daną firmę, czy będziemy szukać innej. Biorąc pod uwagę dużą konkurencyjność, należy uważać na opinie, które firmy piszą sobie same, aby polepszyć swoją sytuację rynkową. W tej kwestii należy sugerować się autentycznością opinii oraz tym, że są one napisane przez autentycznych klientów. Dodatkowym autem będzie przeprowadzenie ankiety wśród znajomych lub osób, które korzystają regularnie z takich usług. Chcąc sprawdzić opinie wszystkich wypożyczalni, w danym mieście wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: wypożyczalnia samochodów Kraków lub wynajem samochodów Kraków.

Drugim aspektem jest jakość floty pojazdów. Każda wypożyczalnia ma spis aut, którymi dysponuje oraz ich zdjęcia. Natomiast jeśli nie ma takowych informacji, zastanowiłbym się nad jej wyborem. Jeśli samochody nie są przestarzałe oraz zadbane wizualnie możemy dać punkt tej wypożyczalni samochodów. Po dogłębnym przejrzeniu aut oferowanych klientowi należy poczytać opinie na temat każdego z aut, które mamy do dyspozycji. Nasza analiza pozwoli nam na dobranie odpowiedniego auta do naszych potrzeb oraz zapewnienie nam jako przyszłym użytkownikom bezpieczeństwa podróży oraz możliwych awarii, które mogą nas spotkać w czasie użytkowania.

Wiadomo jest, że każde auto cechuje się inną specyfikacją. Jedno będzie lepsze w długie trasy a drugie do podróży po zatłoczonym mieście. Jeśli wypożyczalnia ma dużo możliwości, to sprawi, że wynajem samochodów staje się bardzo proste. Jeśli wypożyczalnia ma szeroką gamę dostępnych pojazdów, oznacza to, że jest to wypożyczalnia godna uwagi

Każda wypożyczalnia ustala inne warunki osobie wypożyczającej. Należy dogłębnie prześledzić każdą informację, która jest zamieszczona na stronie, aby uzyskać jak najwięcej warunków, jakie zarówno klient jak i firma musi spełnić, aby mogło dojść do wypożyczenia. Często najważniejsze informacje są zawarte w głębi strony, aby ukryć je przed klientem. Dość często firmy wprowadzają limit kilometrów. Jest to z góry ustalona liczba kilometrów, które klient w ramach umowy może przejechać. Bo przekroczeniu tej liczby naliczane są dodatkowe opłaty, o których pośpieszny klient nie ma wiedzy. Wypożyczenie auta oraz jego limit kilometrów to indywidualna sprawa wypożyczalni i ilość kilometrów różna dla danego pojazdu.

Czy wszędzie trzeba wpłacać kaucję?

Gwarancją dla każdej firmy jest określona kwota, wpłacana przez klienta z góry. Jest to tzw. kaucja. Jest to ustalona suma pieniędzy, zależna od wartości wypożyczanego auta oraz okresu użytkowania. Oczywiste jest to, że wypożyczalnia samochodów sportowych będzie ustalała większą kaucję. Dlatego chcąc wypożyczyć rodzinny wóz, zapłacimy mniejszą kaucję. Osoba, która należy do zamożnych, będzie chciała skorzystać z usług w postaniu wynajęcia samochodu sportowego, nie będzie zbyt mocno zwracać uwagi na koszt oraz będzie w stanie zapłacić większą kaucję. Ta zależność powoduje, że wynajem auta jest dostępne dla każdej osoby nie zależnie od sytuacji finansowej. Należy wspomnieć, że wspomniana wyżej kaucja jest zwrotna. Co to oznacza? Jeśli osoba odda auto w nienaruszonym stanie oraz bez żadnych uszkodzeń wynikających ze złego użytkowania to jej pieniądze zostaną zwrócone w całości. Dlatego przed rozpoczęciem jazdy warto jest, obejść auto dookoła, wraz z pracownikiem firmy i zwrócić uwagę na wszystkie mankamenty, które są widocznie bez specjalistycznego sprzętu. Każda wypożyczalnia jednak dba o stan swoich aut i na bieżąco usuwa zarówno usterki mechaniczne jak i wizualne, ale dla bezpieczeństwa należy zrobić to co napisałem, ponieważ bywają sytuacje, w których wypożyczalnia chce naciągnąć klienta.

W wypożyczalni ERES Cars w Krakowie kaucja dla wszystkich naszych samochodów to 0 zł!

Wynajem samochodów umożliwia wypożyczalnia aut. Jak jest wiadome, każda firma ma swój wewnętrzny regulamin. Przytoczymy tu jako przykład fakt, iż wypożyczalnia samochodów sportowych będzie miała inne kryterium niż wypożyczalnia samochodów osobowych, ponieważ każde z tych aut przeznaczone jest do czegoś innego. Wiele regulaminów jest „elastycznych”. Co to oznacza ? Elastyczność regulaminu umożliwia dostosowanie warunków wypożyczenia do potrzeb klienta. Załóżmy, że osoba, która wyjeżdża służbowo, potrzebuje auta na jeden dzień, w celach dojazdu na biznesowe spotkania, lecz wieczorem ma samolot do swojego miasta lub w dalszą część podróży i dla niego najkorzystniejsze będzie oddanie auta w godzinach późnego wieczora — po wszystkich zaplanowanych spotkaniach. W takim przypadku elastyczny regulamin, który zakłada, że auta należy odstawić do wyznaczonej godziny, może ulec zmianie i zdanie samochodu będzie możliwe w innych godzinach, niż te ustalone z góry. Zazwyczaj wypożyczalnia aut jest nastawiona pozytywnie do klienta i wszelkie zmiany są możliwe do dokonania po wcześniejszych ustaleniach.

Podsumowując- każda wypożyczalnia cechuje się odmiennością. Pierwsza z nich będzie mieć mniejsze ograniczenia a druga większe. Powyżej przedstawiliśmy najważniejsze elementy, które należy prześledzić przed wyborem tej odpowiedniej dla nas (klienta) firmy. Po dogłębnej analizie, przedstawieniu sobie plusów i minusów każdej z nich, oraz elastyczności możemy przejść do wyboru tej, która w największej mierze zaspokoi nasze potrzeby.