Czy warto wynająć auto na lotnisku?

Praktycznie na każdym większym lotnisku są zlokalizowane wypożyczalnie samochodów. Wiele osób spogląda na nie podejrzliwie, bojąc się wysokich cen. Czy rzeczywiście inne rozwiązania są lepsze? Czy warto tracić swój cenny czas i szukać auta gdzieś znacznie dalej? Dowiedz się więcej, czy warto korzystać z wypożyczalnia samochodów Kraków lotnisko.

Zalety wynajmu auta na lotnisku

Wynajem auta bezpośrednio na lotnisku ma bardzo wiele zalet. Pierwszą i najbardziej oczywistą jest to, że nie musimy się nigdzie przemieszczać, tylko wszystko załatwimy od ręki tuż po przylocie. Lotniska na świecie położone są w bardzo różnych miejscach i często od dużego miasta dzieli je dość spora odległość nawet jeśli nazwa metropolii jest zarazem częścią nazwy danego lotniska. Koszty dojazdu do miasta czy to komunikacją publiczną, czy też taksówką mogą być bardzo wysokie, nie mówiąc już o poświęconym na to czasie i konieczności transportowania swoich, często ciężkich, bagaży.

Jeżeli zamówimy auto na lotnisku w wypożyczalni aut ERES Cars, odjedziemy nim szybko i prosto z parkingu. Pamiętajmy, że będziemy też wracać więc koszty dojazdu i stracony na niego czas musimy przemnożyć przez dwa. Drugą równie ważną korzyścią z korzystania z firm znajdujących się na lotnisku jest to, że zyskujemy pewność, że mamy do czynienia z poważnym, sprawdzonym i doświadczonym przedsiębiorstwem. Korzystanie z szanowanych firm o dobrej reputacji z pewnością jest najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

Wypożyczalnie działające na lotniskach są też dostosowane do sytuacje jakie mogą nas spotkać przy korzystaniu z transportu lotniczego. Jeżeli nasz lot zostanie przełożony, zazwyczaj nie będziemy mieli problemu z przesunięciem rezerwacji zamówionego auto. Tak samo mogą być pomocne rady obsługi wypożyczalni jak najszybciej dostać się do miejsca postoju auta. Lotniska to z reguły bardzo duże obiekty i pomoc kogoś znającego ich dokładny plan może nam zaoszczędzić wielu minut błądzenia i krążenia po niewłaściwych terminalach czy parkingach.

Wynajem na lotnisku – zarezerwuj auto wcześniej

Najlepszą metodą wynajmowania auta na lotnisku jest jego wcześniejsze zamówienie online. Bilety na samolot zazwyczaj kupujemy znacznie wcześniej, czasem nawet są to miesiące, mamy więc dużo czasu na spokojne rozważenie oferty, porównanie warunków i dokonanie odpowiedniej rezerwacji. Zyskamy wtedy pewność, że po naszym przylocie będzie na nas czekać dokładnie takie auto jakie zamówiliśmy i unikniemy tracenia czasu i zbędnych formalność. Po długim locie z pewnością każdy chce udać się jak najszybciej do swojego miejsca docelowego a nie tracić czas i analizować szczegóły licznych ofert.

Jeśli podróżujesz z kilkoma osobami wypożyczenie samochodu może być bardziej opłacalne

Jeśli podróżujesz z kilkoma osobami, wynajem samochodu bez kaucji może być bardziej opłacalny niż korzystanie z taksówek. Kwota wynajmu rozłoży się na kilka osób, dlatego suma sumarum dla każdego z was będą to mniejsze koszty. Zdecydowanie wynajem własnego samochodu jest bardziej komfortowy. Nie tracisz również czasu na czekanie na transport, możesz korzystać z samochodu, kiedy chcesz i dojedziesz w każde miejsce.

Można łatwo dokonać rezerwacji przez Internet lub telefon

Możesz łatwo dokonać rezerwacji online lub przez telefon. Większość głównych agencji pozwoli Ci odebrać pojazd na lotnisku i zwrócić go tam również. Jednak jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, wynajmując w lokalizacji na lotnisku.

Lotniska mają wyższe ceny niż inne lokalizacje ze względu na ich wygodę. Jeśli musisz wynająć samochód na lotnisku, zapytaj o wszelkie dodatkowe opłaty i czy dostępne są zniżki dla członków niektórych organizacji lub osób często podróżujących.

Jeśli musisz wynająć samochód podczas podróży, zapytaj o zakres ubezpieczenia przed dokonaniem rezerwacji, aby nie było niespodzianek podczas odbierania samochodu w lokalizacji agencji wynajmu.