Co sprawdzić odbierając samochód z wypożyczalni?

Chyba wszyscy ludzie, pożyczając od kogoś auto, martwią się, żeby go nie uszkodzić. Jeśli użytkujemy coś nie swojego, to powinniśmy o to dbać. To bardzo dobra postawa, ale równie ważne jest, aby sprawdzić, czy auto już nie ma już jakiś wad. Inaczej mogą one zostać przypisane nam, co pociągnie za sobą konieczność pokrycia kosztów ich napraw. Dlatego szybkie rzucenie oka na auto przy jego wynajmie to o wiele za mało.

Upewnij się, że odbierasz właściwą markę i model

Wynajem samochodów Kraków oferuje wiele modeli samochodów. Jeśli odbierasz samochód ekonomiczny, upewnij się, że jest to samochód ekonomiczny, jeśli odbierasz SUV-a, upewnij się, że jest odpowiedni do Twoich potrzeb (nie za mały ani nie za duży). Ważne jest również sprawdzenie, czy przydzielono Ci właściwą klasę pojazdu.

Sprawdź bezpieczeństwo i funkcjonalność

Pierwszym krokiem po odebraniu samochodu jest upewnienie się, że jest on bezpieczny do jazdy. Wypożyczalnia samochodów w Krakowie posiada najwyższe ubezpieczenie samochodu, który jest także po przeglądzie technicznym. Najważniejszą rzeczą jest upewnienie się, że nie ma żadnych problemów mechanicznych z pojazdem.  Ale są też inne rzeczy, które powinieneś sprawdzić. Na przykład: jak otworzyć bagażnik, czy bak na paliwo.

Sprawdź, czy nie ma żadnych wgnieceń lub zarysowań

Zanim podpiszesz jakiekolwiek dokumenty, dobrze przyjrzyj się pojazdowi. Szukaj zadrapań, wgnieceń lub innych śladów uszkodzeń na samochodzie i zgłoś je w razie potrzeby. Decydując się na wynajem samochodu Kraków bez kaucji, możesz mieć pewność, że samochód będzie w dobrym stanie. Jeśli z wypożyczonym samochodem są jakiekolwiek problemy, poproś o inny pojazd.

Upewnij się, że w samochodzie nie ma żadnych przedmiotów pozostawionych przez poprzednich najemców

Kiedy odbierasz wypożyczony samochód, ważne jest, aby sprawdzić, czy w pojeździe nie ma żadnych pozostawionych przedmiotów. Nie chcesz przecież wrócić do domu z cudzymi rzeczami w samochodzie. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku firm oferujących wynajem długoterminowy aut Kraków, gdzie ludzie często wracają z wakacji z pamiątkami, których nie chcą nosić ze sobą.

Upewnij się, że wszystkie urządzenia działają

Kiedy wynajmujesz samochód, ważne jest, aby upewnić się, że wszystko działa. Oto kilka wskazówek dotyczących sprawdzania wypożyczonego samochodu.

Klimatyzacja – jeśli odbierasz swój wynajem latem, upewnij się, że klimatyzacja działa prawidłowo. Nierzadko zdarza się, że samochody mają problemy z klimatyzacją.

Radio – upewnij się, że radio działa i wszystkie jego przyciski są sprawne. Możesz również sprawdzić, czy w odtwarzaczu nie ma żadnych płyt CD lub DVD.

System nawigacji w samochodzie – niektóre wynajmowane samochody mają wbudowane systemy nawigacji, ale nie wszystkie! Jeśli Twój nie ma takiego systemu, zapytaj, czy można go dodać za dodatkową opłatą przed odebraniem pojazdu, abyś wiedział, za co płacisz.