Wynajem samochodu na weekend – wszystko co powinieneś wiedzieć na ten temat

Masz zaplanowany weekendowy wyjazd, ale równocześnie martwisz się, jak w tak krótkim czasie uda ci się zobaczyć wszystkie atrakcyjne miejsca? Być może twój samochód uległ awarii i to prawie pokrzyżowało plany wyjazdowe? Wynajem samochodu będzie w takich przypadkach idealnym rozwiązaniem. Zobacz, dlaczego weekendowe wynajmowanie aut jest dobrym wyborem, a przy tym opłacalnym.

Zalety wynajmowania samochodu na weekend

Planując podróż, musimy być przygotowani na różne sytuacje losowe, które w najgorszym wypadku, zmuszą nas do przerwania podróży. W przypadku skorzystania z wypożyczalni samochodów w Krakowie, minimalizujemy ryzyko wystąpienia nieprzyjemnej niespodzianki, jaką jest awaria pojazdu. Przyczyna jest bardzo prosta. Samochody oferowane do najmu weekendowego są bieżąco serwisowane, utrzymane w dobrym stanie technicznym oraz wizualnym, a przede wszystkim ubezpieczone na różne sytuacje.  Dodatkowo nie musimy martwić się skomplikowanymi formalnościami, a samochód dostajemy świeżo wyczyszczony, z pełnym bakiem. Czynniki te, pozytywnie wpływają na komfort podróży, pozwalając w pełni cieszyć się urokami czasu wolnego.

Samochód na weekend – kiedy warto go wynająć?

Poniżej przedstawiamy listę kilku sytuacji, w których wynajem samochodu nie tylko umożliwi naszą wycieczkę, ale również znacząco wpłynie na jej jakość.

  • Prywatny samochód uległ awarii bądź nie jesteś pewien jego stanu technicznego;        
  • Zaplanowany wypad odbywa się w większym gronie i chcemy zadbać o wygodę każdego uczestnika;
  • Do zaplanowanego miejsca chcemy dotrzeć środkami transportu publicznego, a samochód potrzebny jest nam dopiero na miejscu, celem zwiedzenia okolicy;         
  • Nie posiadasz swojego samochodu, a sytuacja wymaga od ciebie pełnej mobilności w weekend.

Dodatkowo samo skorzystanie z wypożyczalni aut w Krakowie jest bardzo wygodne. Klient ustala z firmą miejsce odbioru pojazdu. W zależności od preferencji oraz możliwości auto może być dostarczone w wybrane przez nas miejsce bądź gotowe do odebrania bezpośrednio w wypożyczalni. Większość firm, na swoich stronach posiada zdjęcia własnej floty z dokładnym opisem, co znacznie ułatwia podjęcie decyzji odnośnie wynajmowanego modelu.

Czy wynajem samochodów na weekend jest opłacalny?

Wypożyczalnia samochodów osobowych Kraków oferuje różne modele, klasy i wielkości samochodów. Z oczywistych względów, cena jaką zapłacimy za wynajem, uzależniona jest od marki oraz klasy samochodu. Za małe, ekonomiczne auta zapłacimy mniej. Wyższych cen możemy spodziewać się w nowszych modelach, lepszych marek, które posiadają luksusowe wyposażenie. Na cenę wypożyczenia wpływa również okres na jaki chcemy wynająć samochód. Niemniej jednak różnorodność modeli pod wynajem sprawia, że ten staje się dostępny na każdą kieszeń. Ceny za wynajem zaczynają od około 79 złotych za dzień.

Weekendowy wynajem pojazdów – o tym lepiej nie zapominać

Chcąc wynająć samochód, niezbędne będą takie dokumenty jak prawo jazdy oraz karta kredytowa. Dodatkowo samochód będziemy odbierać bądź będzie nam on dostarczony, z pełnym bakiem oraz wyczyszczony. Jesteśmy zobligowani do oddania go w takim samym stanie. W przypadku, kiedy nasza podróż obejmuje przekroczenie granic państwa, wypożyczalnia musi zostać o tym poinformowana. Z oczywistych względów, w przypadku awarii pojazdu bądź jego kolizji, po odpowiednim zabezpieczeniu samochodu, niezwłocznie powinniśmy skontaktować się z firmą wynajmującą.

Coraz większa popularność wynajmu samochodów sprawia, że staje się to opcja dostępna dla większości kierowców. Nie tylko gwarantuję wygodę podróżowania, ale również daje możliwość wypróbowania jazdy dotychczas nieznanym modelem samochodu.