Tankowanie samochodu z wypożyczalni

Auto z wypożyczalni aut Kraków to dzisiaj bardzo często najwygodniejsze rozwiązanie podczas podróży do odległych miast i okolic. Wypożyczenie samochodu jest obecnie procesem bardzo prostym i nikt nie powinien mieć z nim najmniejszego kłopotu. Wszystko jest przygotowane tak, aby klient jak najszybciej mógł zasiąść za kierownicą auta, bez dużej ilości zbędnych formalności.

O czym należy pamiętać użytkując auto z wypożyczalni?

Gdy już dokonaliśmy wypożyczenia samochodu z wynajem długoterminowy aut Kraków, powinniśmy pamiętać o kilku ważnych sprawach. To bardzo proste rzeczy, takie same jak przy dbaniu o swój własny pojazd. Przy korzystaniu z auta pochodzącego z wypożyczalni musimy zadbać o jego zatankowanie przed zwrotem. Samochód, który otrzymujemy od wypożyczalni jest w nienagannym stanie technicznym, posiada ważne badania, jest ubezpieczony oraz w pełni zatankowany. W takim samym stanie powinniśmy go zwrócić. Dlatego przed powrotem do wypożyczalni należy udać się na stację benzynową i uzupełnić paliwo, które zużyliśmy w czasie naszego korzystania z auta. Taka praktyka jest stosowana w większości zarówno mniejszych jak i większych wypożyczalni czy sieci przy standardowych umowach.

Co się stanie, jeśli zapomnimy o zatankowaniu zwracanego auta?

Każda umowa wypożyczenia pojazdu określa co się wydarzy w takim przypadku. Oczywiście każdemu z nas może zdarzyć się zapomnieć lub wyjątkowo spieszyć i w takim wypadku zagapienia może dojść do sytuacji zwrotu auta do wypożyczalni samochodów osobowych z praktycznie całkowicie lub też częściowo opróżnionym bakiem. Gdy do czegoś takiego dojdzie obsługa wypożyczalni po prostu naliczy opłatę kilkanaście złotych brutto za każdy litr brakujący do pełnego stanu zbiornika pojazdu. Każdy musi więc pamiętać o zatankowaniu lub liczyć się ze wzrostem rachunku za wynajem samochodu. W różnych przypadkach ten wzrost będzie oczywiście większy lub mniejszy.

Inne rodzaje umów

Zwłaszcza w przypadku wynajmu długoterminowego pojawiają się również umowy niewymagające tankowania przed oddaniem. Istnieje spora grupa osób preferująca takie właśnie rozwiązanie jako znacznie wygodniejsze. Może być ono jednak znacznie droższe. Zazwyczaj trudno nam będzie wyjeździć paliwo prawie do zera, więc zwrócimy auto z pewną jego ilością w baku, za które musieliśmy przecież zapłacić. W tej sytuacji zależy to od konkretnej umowy jaką zawarliśmy, czy wypożyczalnia samochodów odliczy nam to od końcowego rachunku czy też nie. Dlatego przed wynajęciem auta warto dobrze zastanowić się co będzie dla nas opłacalne i wygodne. Pamiętajmy, że umowę należy przeczytać w całości przed jej podpisanie. Dotyczy to nie tylko wypożyczalni samochodów, ale wszelkich zawieranych przez nas umów. Dzięki temu unikniemy wielu zaskoczeń i z pewnością zaoszczędzimy sporo pieniędzy.

Bezpieczne tankowanie auta

Podczas odbierania auta upewnijmy się jaki rodzaj paliwa jest konieczny w tym konkretnym modelu. Jeżeli pokonujemy takim samochodem długie trasy lub wynajęliśmy go na długi okres to będziemy go tankować kilkukrotnie. Pomyłki w rodzaju paliwa wlewanego do baku bywają bardzo kosztowne. W większości przypadków wypożyczane auto będzie napędzane benzyną, ale oczywiście istnieją także inne możliwości, czyli samochody z silnikiem diesla czy z instalacją gazową. Nie mówiąc oczywiście o coraz popularniejszych autach całkowicie elektrycznych.