Czy wynajem długoterminowy się opłaca?

Obecnie wynajem długoterminowy nie jest najczęściej wybieranym sposobem przemieszczania się przez osoby prywatne. W przeciwieństwie do większości firm i korporacji, które korzystają z usług wypożyczalni samochodów i oferują służbowe auta swoim pracownikom. Dzięki istnieniu różnych wypożyczalni pojazdów, firmy i osoby indywidualne mogą dopasować auto do swoich potrzeb i preferencji. Co przemawia za najmem długoterminowym i czy rzeczywiście jest opłacalny?

Jasne i stałe koszty wynajmu auta

Podczas podpisywania umowy z wypożyczalnią samochodów, wszystkie niezbędne informacje są zawarte na papierze. Stała miesięczna rata, dzień wpłaty, okres trwania najmu, czy stan oddania auta po zakończeniu umowy. W cenie wynajmu powinien znaleźć się: przegląd, pojazd zastępczy w razie awarii, pełne ubezpieczenie AC+OC, drugi komplet opon oraz ewentualne naprawy. Poza tym trzeba pamiętać, że prawie każda wypożyczalnia świadczy usługi dodatkowe płatne. Ty, jako wynajmujący pojazd musisz martwić się jedynie o tankowanie i regularne płacenie rat.

Spadek wartości pojazdu

Jeśli chcesz jeździć nowoczesnym i wygodnym autem, ale nie planujesz takiego kupić to bez obaw! Najem długoterminowy będzie zdecydowanie lepszą alternatywą dla zakupu auta. Nowa Audi RS3 Sedan z 2022 r. kosztuje blisko 300 tys. zł., a w wypożyczalni samochodów Kraków możesz cieszyć się tą niezwykłą maszyną za 450 zł w przedziale od 14 do 29 dni. To koszt w granicach 6300-13050 zł. Jak widać jest to znacznie mniej pieniędzy, niż tradycyjny zakup nowego auta prosto z salonu. Warto pamiętać, że przy wynajmie od 6 miesięcy do kilku lat ta kwota za dzień jest jeszcze niższa!

Nowoczesne maszyny

Obecnie wiele wypożyczalni może poszczycić się naprawdę pięknymi, a przede wszystkim nowymi autami. Flota ERES Cars składa się z samych perełek z 2021 i 2022 r. takich jak: Audi RS3, Cupra Leon, Toyota Corolla czy Yaris GR. Setki koni pod maskami, manualne i automatyczne skrzynie, czy szybkie przyśpieszenie do setki. To dzięki takiej flocie nasi klienci mogą zaznać prawdziwej przyjemności i komfortu jazdy.

Wygodne warunki

W przeciwieństwie do leasingu najem długoterminowy nie kończy się koniecznością zakupu na własność użytkowanego auta. Korzystając z wynajmu długoterminowego, dostaniesz nowe, sprawne auto po zakończeniu okresu trwania umowy. To samo dotyczy kosztów tego typu usługi, ponieważ są one dużo niższe niż w przypadku wzięcia pojazdu w leasing.

Podsumowanie

Wynajem długoterminowy jest doskonałą alternatywą dla osób, które nie chcą brać samochodu w leasing, ani kupować nowego. Jest również często wybieranym przez firmy, które szukają cięcia kosztów prowadzenia działalności. Korzystanie z usługi wynajmu długoterminowego to dla osób prywatnych i firm możliwość posiadania nowoczesnego auta bez zobowiązań i obaw o przegląd, naprawy, czy sprzedaż pojazdu. Sprawdź ofertę, jaką dla Ciebie przygotowaliśmy w wypożyczalni aut Kraków i zobacz, jakie to proste!